Ogłoszenia

II NIEDZIELA ADWENTU (09 GRUDNIA 2018 r.)

 1. Trwają rekolekcje adwentowe. Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 12:00 wprowadzimy uroczyście do naszej świątyni relikwie Błogosławionego Michała Sopoćko. Mszę św. będzie celebrował ks. prof. Stanisław Urbański z Warszawy. Przypominamy o konieczności skorzystania ze spowiedzi w adwencie by przygotować swoje serce na Narodzenie Chrystusa. Spowiadamy codziennie rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 17:00. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnią chwilę bo będą długie kolejki. Pasterka będzie 24 grudnia o godz. 22:00.
 2. Nabożeństwo adwentowe z adoracją Najświętszego Sakramentu będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 3. Roraty Msza św. czuwania o świcie codziennie o godz. 6:30. Każdy z nas powinien chociaż raz w adwencie uczestniczyć we Mszy św. roratniej.
 4. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła koło misyjne przeprowadza zbiórkę ofiar dla Kościoła na wschodzie.
 5. Miesięczne spotkanie Apostolstwa Modlitwy Żywego Różańca będzie w przyszłą niedzielę.
 6. Poświęcone opłatki ze wspólnoty parafialnej przynoszą do naszych domów upoważnieni łącznicy. Ofiary z opłatków przeznaczamy na ołtarz do kaplicy Wszystkich Świętych i na prace prowadzone przy kościele. W kancelarii parafialnej są również opłatki.
 7. Świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom można zakupić przy wyjściu z kościoła. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczamy na dofinansowanie obiadów dla dzieci.
 8. Przy wyjściu z kościoła można za dobrowolną ofiarę otrzymać sianko na stół wigilijny. Ofiara przeznaczona jest dla sióstr karmelitanek klauzurowych.
 9. Kartki świąteczne i gwiazdki wykonane przez podopiecznych i wolontariuszy ze stowarzyszenia niepełnosprawnych „MUMINKI” można kupić przy wyjściu z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na organizację pracy z niepełnosprawnymi w naszej parafii. Za każdy gest życzliwości i ofiarności składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. Prasę katolicką można kupić przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym.
 11. W przyszłą niedzielę jest „taca gospodarcza” przeznaczona na ogrzewanie kościoła. Bóg zapłać za ofiary złożone na kościół. Wpłynęła ofiara z bloku nr 349 – 120 zł, z bloku nr 352 – 390 zł, i z bloku nr 353 – 110 zł, od grupy AA – 250 zł. i bezimienna 100 zł. Bóg zapłać.
 12. W przyszłą niedzielę Oaza Rodzin przy wyjęciu z kościoła będzie zbierała ofiary na Fundusz Obrony Życia im. Stanisławy Leszczyńskiej.
 13. Makulaturę można wrzucać do kontenera ustawionego na placu kościelnym. Dochód z makulatury przeznaczony jest na misje i na dom samotnej matki. Bóg zapłać!
 14. W tym tygodniu zmarli nasi parafianie: Krystyna Derendarz, Jerzy Wąs. Wieczny odpoczynek.

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT