Ogłoszenia

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO (20 maja 2018)

 1. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończymy okres wielkanocny, czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Czy jako człowiek wierzący wypełniłeś ten obowiązek?
 2. Nabożeństwo z modlitwami do Ducha Świętego i Nowenną do Matki boskiej Jasnogórskiej będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 3. Nowenna do Matki Boskiej Jasnogórskiej będzie codziennie z nabożeństwem majowym po mszy św. o godz. 18:00.
 4. Jutro przypada Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła, uroczysta Msza św. będzie o godz. 07:00 i 18:00.
 5. Od początku czerwca do końca sierpnia nie będzie mszy św. o godz. 13:30.
 6. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała i Krwi Pańskiej. Zespoły parafialne przygotowują się do ubierania ołtarzy. Wszystkich prosimy o mobilizację w zorganizowaniu uroczystej procesji Bożego Ciała.
 7. Nasz chór parafialny im. Jana Pawła II i chór młodzieżowy przygotowują się do uroczystości Bożego Ciała. Zapraszamy na próby w środy i piątki o godz. 19:00. Wspólny śpiew jest piękną modlitwą wielbiącą Boga i przysparza wiele satysfakcji śpiewającym.
 8. We wtorek 22 maja przypada 30 rocznica świeceń kapłańskich Arcybiskupa Grzegorza Rysia Metropolity Łódzkiego, pamiętajmy o modlitwie za naszego pasterza.
 9. We czwartek 24 maja obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Modlitwa w intencji kapłanów będzie o godz. 18:00.
 10. Pielgrzymkę do Krakowa Łagiewnik po relikwie św. Siostry Faustyny organizujemy 19 czerwca. Będziemy celebrowali mszę św. 19 czerwca o godz. 11:00 w sanktuarium św. Faustyny i otrzymamy jej relikwie dla naszej parafii. Zapisy na pielgrzymkę w kancelarii parafialnej.
 11. Pielgrzymka na Jasną Górę udaje się z naszej parafii we wtorek 22 maja o godz. 08:00. Jest jeszcze wolnych osiem miejsc. Jeżeli ktoś z parafian chciałby się włączyć w to pielgrzymowanie to można się zapisać jutro w kancelarii parafialnej u ks. proboszcza. Zapraszamy!
 12. Dzień Matki przypada w sobotę 26 maja, modlitwa w intencji wszystkich matek będzie podczas nabożeństwa majowego o godz. 17:30.
 13. Prasa katolicka jest do nabycia przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym.
 14. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na wyposażenie naszego kościoła. W minionym tygodniu wpłynęły ofiary: od rodziców dzieci pierwszokomunijnych ze Szkoły Podstawowej nr 33 – 1120 zł, od Koła Żywego Różańca Matki Boskiej Fatimskiej - 200 zł.. Bóg zapłać!
 15. Debata na temat bezpieczeństwa jest organizowana przez policję i bank PKO BP SA. Debata odbędzie się we czwartek 24 maja o godz. 18:30 w siedzibie banku PKO Przy ul. Ks. Wujaka 5. Zapraszamy!
 16. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Ryszard Sznajder, Józef Goss, Bolesław Kubiak, Henryka Zając, Halina Kozak i Wacław Nowakowski. Wieczny odpoczynek…

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT