Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY (15 sierpnia 2017)

 1. Msze św. w dniu dzisiejszym o godz. 7:30, 09:00, 10:30, 12:00 i wieczorem o godz. 19:00. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty. Kwiaty i zioła można kupić przy wejściu do kościoła.
 2. Miesięczne spotkanie Apostolstwa Modlitwy Żywego Różańca będzie w niedzielę 20 sierpnia o godz. 17:00.
 3. Nowenna do Matki Boskiej Jasnogórskiej rozpoczyna się we czwartek 17 sierpnia jako przygotowanie do odpustu w naszej parafii.  Podczas nowenny codziennie Msza św. o godz. 7:00 i 18:00.
 4. Suma odpustowa będzie w sobotę 26 sierpnia o godz. 12:00. Uroczystej sumie będzie przewodniczył ksiądz biskup Ireneusz Pękalski. Po sumie będzie procesja eucharystyczna. Wszystkich parafian prosimy o pomoc w zorganizowaniu tej pięknej uroczystości a także poczęstunku dla asyst i zaproszonych gości. Zapraszamy do pomocy w porządkowaniu kościoła i placu przy kościele.
  Do odpustu powinniśmy poczynić przygotowania porządkowe, dokładnie trzeba wysprzątać obejście wokół kościoła, w kościele trzeba umyć wszystkie drzwi i sprzęty kościelne, do pomocy zapraszamy od 17 sierpnia codziennie od godz. 8:00.
 5. Uroczystość odpustową poprzedzi Triduum Eucharystyczne. 24, 25 i 26 sierpnia będzie adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 07:00 do 21:00.
 6. Parafialny Zespół CARITAS włączył się do akcji Charytatywnej organizowanej przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej pod hasłem „Tornister pełen uśmiechu”. Celem akcji jest skompletowanie i przekazanie najuboższym dzieciom z naszej parafii wytypowanym przez szkołę wyprawek szkolnych. Torby miłosierdzia z załączoną kartką na której znajdują się informacje dotyczące wieku dziecka, klasy oraz wykaz potrzebnych przyborów szkolnych jest do pobrania w pomieszczeniu CARITAS w głównym wejściu do kościoła w niedzielę 20 sierpnia. Z góry składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom, którzy zechcą pobrać torbę i wypełnić przyborami szkolnymi.
 7. Do grupy duchowej Łódzkiej Pielgrzymki mogą zapisać się ci, którzy będą modlili się w jedności z pielgrzymką. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i zakrystii.
 8. W niedzielę będzie „taca gospodarcza” przeznaczona na prace prowadzone przy naszej świątyni. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 9. Prasę katolicką można nabyć przy wyjściu z kościoła.

CZYTAJ WIĘCEJ

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (13 sierpnia 2017)

 1. Nabożeństwo nieszporów niedzielnych będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 2. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy będzie w środę o godz. 18:00.
 3. Modlitwa Fatimska na dróżkach różańcowych – tajemnice chwalebne będzie dzisiaj 13 sierpnia o godz. 21:00.
 4. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada we wtorek 15 sierpnia. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i wieczorem o godz. 19:00. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty.
 5. Odpustu ku czci Matki Boskiej Jasnogórskiej, przypada w tym roku 26 sierpnia w sobotę. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 12:00. Zapraszam wszystkich parafian i zapraszajmy swoje rodziny i przyjaciół. Modlitewne przygotowanie do odpustu rozpoczyna się we czwartek 17 sierpnia nowenną do Matki Boskiej Jasnogórskiej o godz. 18:00.
 6. Parafialny Zespół CARITAS włączył się do akcji Charytatywnej organizowanej przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej pod hasłem „Tornister pełen uśmiechu”. Celem akcji jest skompletowanie i przekazanie najuboższym dzieciom z naszej parafii wytypowanym przez szkołę wyprawek szkolnych. Torby miłosierdzia z załączoną kartką na której znajdują się informacje dotyczące wieku dziecka, klasy oraz wykaz potrzebnych przyborów szkolnych jest do pobrania w pomieszczeniu CARITAS w głównym wejściu do kościoła. Zwrot wypełnionych toreb do 15 sierpnia. Bóg zapłać!
 7. Nasz parafialny chór im. Jana Pawła przygotowuje się do odpustu parafialnego. Zapraszamy na próby wszystkich chórzystów a także wszystkich chętnych do śpiewania – szczególne mężczyzn w środy o godz. 19:00.
 8. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych zamawiając Mszę św. za zmarłych z naszych rodzin. Można zamawiać Msze św. na rok 2018.
 9. Prasę katolicką można zakupić przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym. Jest do nabycia nowy numer miesięcznika „List”
 10. Dzisiaj złożyliśmy ofiarę na tacę z przeznaczeniem na Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi. Za wszystkie ofiary - Bóg zapłać! Zakończyliśmy prace konserwacji dachu naszej świątyni, koszt tych prac to 50 tys. zł. W przyszłą niedzielę „taca gospodarcza”. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT