Ogłoszenia

VI NIEDZIELA ZWYKŁA (11 lutego 2018)

 1. Trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed misjami w naszej parafii codziennie o godz. 18:00 będą modlitwy związane z kolejnym dniem nowenny.
 2. Misje Miłosierdzia Bożego w naszej parafii rozpoczną się w najbliższą sobotę 17 lutego o godz. 17:30 powitaniem Pana Jezusa Miłosiernego w znaku obrazu Miłosierdzia Bożego i relikwii św. siostry Faustyny przy kapliczce M.B. Fatimskiej. Misje będą trwały do soboty 24 lutego. Będą nauki misyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Program misji został dostarczony przez kapłana podczas kolędy. Przy wyjściu z kościoła są do pobrania programy misji.
 3. Msza św. w intencji chorych z racji Światowego Dnia Chorych będzie dzisiaj o godz. 12:00. Postarajmy się o przywiezienie chorych do kościoła. Zapraszamy także wszystkich lekarzy i pielęgniarki z naszej parafii do modlitwy w intencji chorych. Sakrament chorych będzie udzielany chorym podczas misji w piątek 23 lutego. Dzisiaj poświęcimy podczas mszy św. zakupione nowe paramenty liturgiczne do posługi chorym.
 4. W najbliższym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna Wielki Post. W tym dniu obowiązuje post od pokarmów mięsnych można w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta. Rozpocznijmy Wielki Post spowiedzią i odrzućmy od siebie wszystkie nałogi. W Wielkim Poście dobrze jest podjąć dobrowolne umartwienia. „Caritas” diecezjalna przygotowała puszki na jałmużnę wielkopostną do których można wkładać ofiary dla chorych. W Niedzielę Miłosierdzia Bożego można je przynieść do kościoła, wówczas zespół parafialnej Caritas odbierze je i przeznaczy dla chorych z naszej parafii.
  Msza św. z posypaniem głowy popiołem w Środę Popielcową z kazaniem będzie w środę o godz. 07:00; 10:00, 17:00 i 18:00.
 5. Po każdej mszy św. w środę będzie zbiórka ofiar do puszek na dzieła prowadzone przez CARITAS Archidiecezji Łódzkiej.
 6. Od środy popielcowej rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy do wstrzemięźliwości od napojów alkoholowych szczególnie w okresie Wielkiego Postu.
 7. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu: dla dzieci o godz. 17:00; dla dorosłych i dla młodzieży po Mszy św. o godz. 18:00.
 8. Nowy cykl katechez przedmałżeńskich rozpocznie się w sobotę 24 lutego o godz. 18:00. Wszystkich, którzy w najbliższym roku planują małżeństwo zachęcamy by już ukończyli przygotowanie do małżeństwa. Spotkania odbywają się w każdą sobotę o godz. 18:00 w Sali katechetycznej domu parafialnego.
 9. W przyszłą niedzielę będzie „Taca gospodarcza” na ogrzewanie kościoła. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w trudnych sprawach naszego świata przez całą dobę jest w naszej parafii w każdy piątek od godz. 18:00 do soboty do godz. 18:00. Zachęcamy do włączenia się w tę wspólną modlitwę.
 11. Zbiórka makulatury na Centrum Służby Rodzinie i Misje jest dzisiaj przy naszym kościele
 12. Prasę katolicką można kupować przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym. Zachęcamy do kupowania i czytania gazet katolickich.
 13. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Izabela Nowak, Janina Rusak, Janina Krauze, Urszula Janiak i Jerzy Kochaniak. Wieczny odpoczynek….

CZYTAJ WIĘCEJ

V NIEDZIELA ZWYKŁA (4 lutego 2018)

 1. Nabożeństwo adoracyjne z procesją eucharystyczną będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed misjami w naszej parafii rozpoczyna się 08 lutego w najbliższy czwartek i będzie trwała do 16 lutego. Codziennie o godz. 18:00 będą modlitwy związane z kolejnym dniem nowenny.
 3. Misje Miłosierdzia Bożego w naszej parafii rozpoczną się w sobotę 17 lutego o godz. 17:30 powitaniem Pana Jezusa Miłosiernego w znaku obrazu Miłosierdzia Bożego i relikwii św. siostry Faustyny. Misje będą trwały do soboty 24 lutego i będą nauki misyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Program misji został przyniesiony przez kapłana podczas kolędy. Przy wyjściu z kościoła są do pobrania programy misji.
 4. Wypominki, czyli modlitwa za naszych bliskich zmarłych jest w każdą niedzielę o godz. 11:30.
 5. Msza św. w intencji wszystkich chorych z racji Światowego Dnia Chorych będzie w naszej parafii w niedzielę 11 lutego o godz. 12:00. Postarajmy się o przywiezienie chorych do kościoła. Zapraszamy także wszystkich lekarzy i pielęgniarki z naszej parafii do modlitwy w intencji chorych.
 6. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską – kolędę. Trwała ona od 27 grudnia do 31 stycznia. Odwiedziliśmy 4645 mieszkań. Kolęda w tym roku była przygotowaniem misji Miłosierdzia Bożego w naszej parafii i przygotowuje nas do setnej rocznicy erygowania diecezji łódzkiej. Ofiary składane przy kolędzie przeznaczamy na wykonanie ław do kaplicy Wszystkich Świętych w naszej świątyni. Średnia ofiara wyniosła 16,20 zł.
 7. Planujemy pielgrzymkę do sanktuariów Europy w Toskanii odwiedzimy: Weronę, Lukkę, Pizzę, Sienę San Giminano, Florencję. od 28 kwietnia do 04 maja 2018 r. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 8. Siostrom Jezusa Miłosiernego serdecznie dziękujemy za zorganizowanie zimowisk dla dzieci podczas ferii.
 9. Przy wyjściu z kościoła do nabycia prasa katolicka. Jest nowy numer „Różańca” i „Osservatore Romano”.
 10. W przyszłą niedzielę 11 lutego przy naszym kościele będzie zbiórka makulatury. Wspieramy w ten sposób Centrum Służby Rodzinie i misje.
 11. W tym tygodniu zmarli nasi parafianie: Lucyna Sendal, Anna Stańczyk, Krzysztof Grzelak i Adam Szmajda. Wieczny odpoczynek...

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT