Ogłoszenia

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA (15 października 2017)

 1. Nabożeństwo różańcowe będzie dzisiaj o godz. 18:00. Nabożeństwo różańcowe jest codziennie dla dzieci o godz. 17:00 i dla dorosłych po mszy św. o godz. 18:00.
 2. Miesięczne spotkanie Apostolstwa Modlitwy Żywego Różańca będzie dzisiaj o godz. 17:00. Zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Modlitwy Żywego Różańca.
 3. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. W najbliższych dniach pójdziemy na cmentarze porządkować groby naszych bliskich zmarłych. Pamiętajmy o modlitwie za naszych bliskich. W Uroczystość Wszystkich Świętych zobowiązani jesteśmy uczestniczyć we Mszy św. Wypominki to modlitwa wspólna Kościoła za zmarłych. Kartki na wypisanie imion i nazwisk swoich bliskich zmarłych można pobrać dzisiaj przy wyjściu z Kościoła. Są to karty wspominkowe z naszej parafii i powinny powrócić do naszej wspólnoty. Wypominki można zamówić dzisiaj po Mszy św. a w tygodniu w kancelarii lub zakrystii. Msze św. za bliskich zmarłych można zamawiać w kancelarii i zakrystii.
 4.  Nowenna do M.B. Jasnogórskiej rozpoczyna się we wtorek 17 października o godz. 18:00. Modlitwa o uzdrowienia fizyczne i duchowe będzie podjęta 26 października o godz. 18:00. Podczas Mszy św. i różańca modlić się będziemy w intencjach trudnych spraw rodzin.
 5. Święto św. Łukasza Ewangelisty patrona służby zdrowia wypada w środę 18 października. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich posługującym chorym.
 6. Pielgrzymkę do Lichenia organizujemy w sobotę 21 października. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii.
 7. W minionym tygodniu wpłynęła ofiara ze zbiórki kwartalnej łączników z bloku 110 - 130 zł. z bloku 123 - 170 zł. z bloku 121 – 100 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać! Dzisiaj jest „Taca gospodarcza” którą przeznaczamy na koszty związane z naprawami dachu na kościele po ostatnich wichurach.
 8. Prasę katolicką można kupić przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym.
 9. Ks. proboszcz przyjmuje interesantów w poniedziałki w kancelarii parafialnej.
 10. Przy wyjściu z kościoła młodzież zbiera ofiary na „fundusz papieski” przeznaczony na stypendia dla młodzieży z ubogich rodzin.
 11. W przyszłą niedzielę obchodzona jest niedziela misyjna. Ofiary złożone na tacę przeznaczone są na misje.
 12. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Jadwiga Pijanowska, Jadwiga Walocha, Włodzimierz Matusik i Anna Zejfer. Wieczny odpoczynek...

CZYTAJ WIĘCEJ

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (08 października 2017)

 1. Nabożeństwo różańcowe będzie dzisiaj o godz. 18:00. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu jest codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. Nabożeństwo dla dzieci od poniedziałku do soboty o godz. 17:00. Nabożeństwo różańcowe w soboty jest o godz. 17:00 w kaplicy św. Józefa.
 2. Modlitwa fatimska w piątek będzie w ramach nabożeństwa różańcowego o godz. 18:00.
 3. Trwa przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy młodzież z klas III gimnazjum i starszych, którzy jeszcze do bierzmowania nie przystąpili. W każdą niedzielę przygotowujący się uczestniczą we Mszy św. o godz. 9:00 i po Mszy św. jest spotkanie formacyjne.
 4. Wypominki to modlitwa Kościoła za naszych bliskich zmarłych. Czy pamiętam o modlitwie za zmarłych rodziców i krewnych? Wypominki roczne są w każdą niedzielę o godz. 11:30. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych będzie codziennie Msza św. za tych zmarłych za których najbliżsi zamówią wypominki. Przy wyjściu z kościoła można zamówić wypominki. Na wypominki przyjmujemy także codziennie w kancelarii. Przypominamy także o zamawianiu przynajmniej raz w roku mszy św. za bliskich zmarłych.
 5. Katecheza przygotowująca do zawarcia sakramentu małżeństwa jest w każdą sobotę o godz. 18:00. Wszyscy którzy planują zawarcie sakramentu małżeństwa w ciągu najbliższego roku a nie mają ukończonej katechezy powinni się zgłosić.
 6. Studentów zapraszamy do duszpasterstwa akademickiego. Inauguracja dzisiaj podczas mszy św. o godz. 19:00.
 7. W przyszłą niedzielę jest Dzień Papieski, przy wyjściu z kościoła po mszy św. będzie można złożyć ofiarę na „fundusz papieski” z którego fundowane są stypendia dla uczącej się młodzieży. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła młodzież ze szkolnych kół CARITAS rozprowadza kremówki.
 8. Pielgrzymkę do Lichenia organizujemy w sobotę 21 października. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii.
 9. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej w Łasku będzie w sobotę 14 października. Zachęcam wszystkich należących do tej wspólnoty do włączenia się w to pielgrzymowanie.
 10. Klub Dobrej Rozmowy zaprasza na spotkanie z Panem Redaktorem Błażejem Torańskim na temat: Zakłamany świat cenzury (na przykładzie PRL-u)Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 9 października 2017 roku, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 11. Dzisiaj zbiórka makulatury przy naszym kościele. Hasłem akcji jest „Rodzina dla misji – misje dla rodziny”. Zbiórka będzie przeprowadzana w naszej parafii jak do tej pory w każdą drugą  niedzielę miesiąca i tylko w niedzielę. Pieniądze pozyskane przeznaczone będą na potrzeby Misji i Centrum Służby Rodzinie. Zamiast wyrzucać prosimy o przyniesienie makulatury.  
 12. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na misje.
 13. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Wpłynęła bezimienna ofiara 100 zł. i Państwo Michalscy 100 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 14. Prasę katolicką  i „Mały gość niedzielny” dla dzieci można kupić przy wyjściu z kościoła i miesięcznik „Różaniec” można kupić w kiosku na placu przy kościele.
 15. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Kazimierz Dałek, Stefan Mateja i Jadwiga Izydorczyk. Wieczny odpoczynek…

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT