Ogłoszenia

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (18 marca 2018)

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym i procesją będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 2. Miesięczne spotkanie Apostolstwa Modlitwy Żywego Różańca będzie dzisiaj o godz. 17:00.
 3. Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP przypada w dniu jutrzejszym. W naszej parafii odpust. Msze św. z kazaniem będą o godz. 07:00; 10:00 i 17:00 a uroczysta suma o godz. 18:00 z procesją eucharystyczną. Będzie ją celebrował ks. Andrzej Partyka dyrektor CARITAS Archidiecezji Łódzkiej.
 4. Droga Krzyżowa w piątek: dla dzieci po mszy św. godz. 17:00, dla dorosłych i dla młodzieży po Mszy św. o godz. 18:00. Jest to już ostatnia droga krzyżowa w tym wielkim poście. Zapraszamy!
 5. Za tydzień Niedziela Palmowa – poświęcenie palemek będzie podczas wszystkich Mszy św.
 6. Sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii udzieli ks. abp Grzegorz Ryś we czwartek 12 kwietnia o godz. 18:00. Młodzież a szczególnie przygotowująca się do bierzmowania uczestniczy w Niedzielę Palmową w „Marszu dla Jezusa”. Marsz rozpoczyna się o godz. 13:30 przy kościele Ojców Jezuitów ul. Sienkiewicza. Msza św. będzie przy bazylice archikatedralnej.
 7. Pierwsza spowiedź dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. będzie w sobotę 24 marca; Szkoła Podstawowa nr 34 o godz. 09:00 i Szkoła Podstawowa nr 33 i 12 o godz. 11:00. Wszystkie dzieci powinny przystąpić do pierwszej spowiedzi. Rodzice powinni spowiadać się razem z dziećmi, będzie to spowiedź przed świętami Wielkanocnymi.
 8. Caritas parafialna organizuje z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego pomoc dla najuboższych z naszej parafii. przy wyjściu z kościoła. Wychodząc z kościoła można wziąć torby miłosierdzia na dary żywnościowe. Wypełnione artykułami spożywczymi torby można wkładać do koszy ustawionych w kościele i kaplicy do przyszłej niedzieli włącznie.
 9. Młodych ze szkoły gimnazjalnej, licealnej i studentów zapraszamy do chóru studenckiego. Chętni niech zgłaszają się do pana organisty.
 10. Przypominamy, że w każdą niedzielę jest obowiązek uczestniczenia we Mszy św. i nie można w tym dniu robić zakupów oraz podejmować prac nie licujących z charakterem dnia świętego.
 11. Kartki świąteczne wykonane przez podopiecznych i wolontariuszy Stowarzyszenia Niepełnosprawnych i ich Rodzin „Muminki” można nabyć dzisiaj, po każdej mszy św. przy wyjściu z kościoła. Za wsparcie serdecznie dziękujemy.
 12. CARITAS parafialna przy wyjściu z kościoła rozprowadza „Paschaliki” na Wielką Sobotę. Kupując Paschalik wspieramy dożywianie dzieci w szkołach.
 13. Jedna z rodzin ufundowała paschał na Wielką Sobotę. Bóg zapłać!
 14. Misterium Męki Pańskiej dla dzieci młodzieży i dorosłych odbędzie się w naszej parafii w piątek 23 marca 2018 r. o godz. 16:45. Rozpoczęcie przed wejściem do kościoła.
 15. Prasa katolicka do nabycia przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym.
 16. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone na prace budowlane w naszej świątyni. Dzisiaj „taca gospodarcza” na prace budowlane i wyposażanie naszej świątyni.
 17. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Marian Chachuła, Bogusław Wójt, Barbara Głowińska, Teodora Niedzielska, Stanisław Bukowski i Halina Klasztorna. Wieczny odpoczynek...

CZYTAJ WIĘCEJ

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU (11 marca 2018)

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 2. Odpust ku czci św. Józefa będzie w poniedziałek 19 marca. Sumę odpustową będzie celebrował o godz. 18:00 ks. Andrzej Partyka dyrektor CARITAS Archidiecezji Łódzkiej.
 3. Droga Krzyżowa dla dzieci będzie w piątek po mszy św. o godz. 17:00, dla dorosłych i dla młodzieży po mszy św. o godz. 18:00.
 4. Przystępujmy już do spowiedzi, jest to spowiedź wielkanocna. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami bo będą długie kolejki.
 5. Dzieci z klas III przygotowujące się do pierwszej komunii w naszej parafii przyjdą z rodzicami na spotkanie z księdzem proboszczem dzisiaj na godz. 13:30.
 6. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania przyjdzie ze swoimi rodzicami na spotkanie w niedzielę 18 marca na godz. 09:00.
 7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć kartki świąteczne oraz pisanki wykonane przez młodzież niepełnosprawną i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom MUMINKI. Za złożone ofiary składamy serdeczne podziękowanie. Zostaną one przeznaczone na dofinansowanie wakacyjnego turnusu rehabilitacyjnego podopiecznych oraz całoroczną działalność Stowarzyszenia.
 8. Paschał może ufundować rodzina z naszej parafii.
 9. Przy wyjściu z kościoła są także do nabycia małe świece paschalne na wielką sobotę i baranki z cukru.
 10. Złożyło ofiarę na kościół; bezimienną 100 zł. Bóg zapłać!
 11. Makulaturę można dzisiaj złożyć do kontenera na placu kościelnym i w ten sposób wesprzeć misje i Centrum Służby Rodzinie.
 12. Zachęcamy do kupowania prasy katolickiej przy wyjściu z kościoła. Prasa jest także w kiosku na placu kościelnym.
 13. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Wilhelm Szarżanowicz, Kazimierz Orzechowski, Czesława Białecka i Mariola Piekarska. Wieczny odpoczynek…

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT