Ogłoszenia

II NIEDZIELA ADWENTU (10 GRUDNIA 2017)

 1. Kończą się rekolekcje adwentowe. Nauki rekolekcyjne głosi ks. prof. Henryk Skorowski. Przypominamy o konieczności skorzystania ze spowiedzi w adwencie by przygotować swoje serce na Narodzenie Chrystusa. Spowiadamy codziennie rano od godz. 6:30 i po południu od godz. 17:00. Nie zostawiajmy spowiedzi na ostatnią chwilę bo będą długie kolejki. Pasterka będzie 24 grudnia o godz. 22:00.
 2. Dzisiaj podczas mszy św. o godz. 12:00 będzie uroczyste wprowadzenie do naszej świątyni relikwii błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki i ks. arcybiskup Władysław Ziółek udzieli kandydatury do diakonatu klerykom naszego seminarium.
 3. Nabożeństwo adwentowe z adoracją Najświętszego Sakramentu będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 4. Roraty Msza św. czuwania o świcie jest codziennie o godz. 6:30. Każdy z nas powinien chociaż raz w adwencie uczestniczyć we Mszy św. roratniej.
 5. W środę 13 grudnia przypada 36-ta rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Modlitwa za ofiary stanu wojennego będzie podczas nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:00.
 6. „Caritas” parafialna organizuje akcję pomocy rodzinom najuboższym z naszej parafii.
 7. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła koło misyjne przeprowadza zbiórkę ofiar dla Kościoła na wschodzie.
 8. Poświęcone opłatki ze wspólnoty parafialnej przynoszą do naszych domów upoważnieni łącznicy. Ofiary z opłatków przeznaczamy na meble do głównej zakrystii w naszym kościele i na prace prowadzone przy kościele. W kancelarii parafialnej są również opłatki.
 9. Świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom można zakupić przy wyjściu z kościoła. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczamy na dofinansowanie obiadów dla dzieci. Można za dobrowolną ofiarę otrzymać sianko na stół wigilijny. Ofiara przeznaczona jest dla sióstr karmelitanek klauzurowych.
 10. Organizujemy pielgrzymkę śladami świętych do Skandynawii. Odwiedzimy: grób św. Wojciecha w Gnieźnie, Niemcy, Norwegię, Oslo z katedrą św. Olafa, Szwecję, Finlandię, Estonię, Łotwę i Litwę z mszą św. w Ostrej Bramie. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej. Pielgrzymka będzie od 02 do 12 czerwca z „białymi nocami”. Program wywieszony jest w gablocie w głównej kruchcie kościoła.
 11. W następną niedzielę 17 grudnia po mszach świętych przy wyjściu z kościoła będzie zbiórka ofiar na Fundusz Ochrony Macierzyństwa.
 12. Kartki świąteczne i gwiazdki wykonane przez podopiecznych i wolontariuszy ze stowarzyszenia niepełnosprawnych „MUMINKI” można kupić przy wyjściu z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na organizację pracy z niepełnosprawnymi w naszej parafii. Za każdy gest życzliwości i ofiarności składamy serdeczne Bóg zapłać!
 13. Prasę katolicką można kupić przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym.
 14. Bóg zapłać za ofiary złożone na budowę naszego kościoła. Wpłynęła ofiara bezimienna 100 zł. Bóg zapłać.
 15. W tym tygodniu zmarli nasi parafianie: Wiesława Grzelak, Janina Kubiak, Marian Jędryka i Tadeusz Szymański. Wieczny odpoczynek.

CZYTAJ WIĘCEJ

I NIEDZIELA ADWENTU rok B (3 grudnia 2017)

 1. „Adwent”, który dzisiaj rozpoczynamy jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. „Duch, który umacnia miłość” taka jest myśl przewodnia nowego roku duszpasterskiego. Nabożeństwo adwentowe będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 2. Roraty – czyli uroczysta Msza św. czuwania wraz z Matką Bożą o świcie, w naszym kościele są codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 – zachęcamy do licznego udziału. Dla dzieci przygotowane są obrazki.
 3. Trwa w naszej parafii nowenna do błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko męczennika przed uroczystym wprowadzeniem relikwii do naszej świątyni w niedzielę 10 grudnia o godz. 12:00.
 4. Ks. arcybiskup Władysław Ziółek w naszym kościele udzieli kandydatury do diakonatu i będzie celebrował uroczystą mszę św. 10 grudnia o godz. 12:00.
 5. Rekolekcje adwentowe będą 08, 09, 10 grudnia. Będzie je prowadził ks. prof. H. Skorowski z Warszawy.
 6. Poświecenie medalików dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii będzie w piątek 08 grudnia o godz. 17:00.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od godz.15:00 do 21:00 w intencji rekolekcji adwentowych. Spowiedź od godz. 17:00. Msza św. w intencji Ojca św., biskupów, kapłanów, o powołania kapłańskie i „Radia Maryja” z udziałem ministrantów i ich rodziców będzie o godz.18:00. Zapraszamy do Modlitwy Koło Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.
 8. Poświecone opłatki przynoszą do naszych domów upoważnieni przez ks. proboszcza łącznicy. Ofiary złożone na ręce łączników przeznaczamy na meble do kaplicy Wszystkich Świętych w naszej świątyni i na prace prowadzone przy kościele.
 9. Kartki i ozdoby świąteczne wykonane przez podopiecznych i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „MUMINKI” można kupić przy wyjściu z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na całoroczną pracę, a zwłaszcza na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla podopiecznych stowarzyszenia. Za wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. Świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom można zakupić przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach dla dzieci z naszej parafii.
 11. Prasę katolicką można kupić przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym. Jest do nabycia miesięcznik „Różaniec”.
 12. W tym tygodniu zmarli nasi parafianie: Adam Żonko, Maria Mioduszewska, Krystyna Sych i Grażyna Maciołek. Wieczny odpoczynek..

CZYTAJ WIĘCEJ
POWRÓT