1 -14 LIPCA 2017 R. - TURNUS REHABILITACYJNY "MUMINKÓW" W ZAKOPANEM
Data dodania: 2017-07-18 20:54:21

Tegoroczne kolonie, organizowane przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i Ich Rodzinom „Muminki”, odbyły się w Zakopanem. Dzięki życzliwości ks. Prałata Grzegorza Jędraszka oraz licznych sponsorów, dwudziestodwuosobowa grupa osób niepełnosprawnych i opiekunów mogła miło spędzić czternaście dni w górach. Już od kilku lat opiekunami podopiecznych są również klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi. W tym roku w koloniach uczestniczyło trzech alumnów: Adrian, Tomek i Piotrek.

Kolonie, wzorem lat ubiegłych, połączone były z rehabilitacją. Wszyscy uczestnicy mogli skorzystać z zabiegów oferowanych przez Ośrodek „Marzenie”, w którym mieszkaliśmy. Poza nimi czekało tam na nas wiele innych atrakcji: dyskoteki, mini playback show, spotkania z kapelą góralską podczas wspólnego grillowania oraz liczne spacery na Krupówki oraz do pobliskich atrakcji turystycznych. Nadto uczestniczyliśmy w wycieczkach. Odwiedziliśmy Dolinę Kościeliską, Dolinę Chochołowską, Morskie Oko, spływaliśmy tratwą po Dunajcu oraz pływaliśmy statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim.

Modliliśmy się też wspólnie w pobliskich sanktuariach i kościołach: w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala w Ludźmierzu, Sanktuarium Matki Bożej Objawiającej Cudowny Medalik w Zakopanem-Olczy, kościele Matki Bożej Jasnogórskiej na Bachledówce, kościele św. Michała Archanioła w Dębnie i kaplicy Najświętszego Serca Jezusa na Jaszczurówce. Na Mszę świętą uczęszczaliśmy do pobliskiego kościoła Najświętszej Maryi Panny Matki Zbawiciela na Antałówce.

Z serca dziękujemy wszystkim życzliwym nam ludziom, dzięki którym kolonie mogły się odbyć, a nasi podopieczni przeżyli wspaniałą, wakacyjną przygodę.