XIX NIEDZIELA ZWYKŁA (13 sierpnia 2017)
Data dodania: 2017-08-12 14:09:55

  1. Nabożeństwo nieszporów niedzielnych będzie dzisiaj o godz. 18:00.
  2. Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy będzie w środę o godz. 18:00.
  3. Modlitwa Fatimska na dróżkach różańcowych – tajemnice chwalebne będzie dzisiaj 13 sierpnia o godz. 21:00.
  4. Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przypada we wtorek 15 sierpnia. Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego o godz. 7:30, 9:00, 10:30, 12:00 i wieczorem o godz. 19:00. Podczas każdej Mszy św. błogosławimy zioła i kwiaty.
  5. Odpustu ku czci Matki Boskiej Jasnogórskiej, przypada w tym roku 26 sierpnia w sobotę. Uroczysta suma odpustowa będzie o godz. 12:00. Zapraszam wszystkich parafian i zapraszajmy swoje rodziny i przyjaciół. Modlitewne przygotowanie do odpustu rozpoczyna się we czwartek 17 sierpnia nowenną do Matki Boskiej Jasnogórskiej o godz. 18:00.
  6. Parafialny Zespół CARITAS włączył się do akcji Charytatywnej organizowanej przez Caritas Archidiecezji Łódzkiej pod hasłem „Tornister pełen uśmiechu”. Celem akcji jest skompletowanie i przekazanie najuboższym dzieciom z naszej parafii wytypowanym przez szkołę wyprawek szkolnych. Torby miłosierdzia z załączoną kartką na której znajdują się informacje dotyczące wieku dziecka, klasy oraz wykaz potrzebnych przyborów szkolnych jest do pobrania w pomieszczeniu CARITAS w głównym wejściu do kościoła. Zwrot wypełnionych toreb do 15 sierpnia. Bóg zapłać!
  7. Nasz parafialny chór im. Jana Pawła przygotowuje się do odpustu parafialnego. Zapraszamy na próby wszystkich chórzystów a także wszystkich chętnych do śpiewania – szczególne mężczyzn w środy o godz. 19:00.
  8. Pamiętajmy o naszych bliskich zmarłych zamawiając Mszę św. za zmarłych z naszych rodzin. Można zamawiać Msze św. na rok 2018.
  9. Prasę katolicką można zakupić przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym. Jest do nabycia nowy numer miesięcznika „List”
  10. Dzisiaj złożyliśmy ofiarę na tacę z przeznaczeniem na Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi. Za wszystkie ofiary - Bóg zapłać! Zakończyliśmy prace konserwacji dachu naszej świątyni, koszt tych prac to 50 tys. zł. W przyszłą niedzielę „taca gospodarcza”. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!