RYCERSTWO NIEPOKALANEJ
Data dodania: 2016-02-04 17:36:55

Wspólnota Rycerstwo Niepokalanej działa od początku istnienia parafii, tj. od 1981 roku. Dzisiaj liczy ona 20 osób, a wśród nich jest także grupa dzieci: rycerzy i rycerek Niepokalanej. Spotkania formacyjne odbywają się w każdy I wtorek miesiąca. Treść tych spotkań związana jest głównie z osobą założyciela Rycerstwa Niepokalanej – św. Maksymiliana Kolbego. Od 5 lutego 2012 r. parafia nasza posiada Jego relikwie. Poznajemy poprzez różne publikacje książkowe i filmy historię jego życia, niestrudzoną działalność i pobożność maryjną.

Msze św. w intencji członków Rycerstwa Niepokalanej sprawowane są w I piątki miesiąca, a po nich odprawiamy Drogę Krzyżową. Wspólnota posiada swój sztandar i bierze czynny udział w życiu parafii. Czciciele Niepokalanej uczestniczą licznie w środowych nowennach do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i pierwszo sobotnich nabożeństwach do Niepokalanego Serca Maryi.


Mali Rycerze Niepokalanej i Dzieciątka Jezus.

Dzieci spotykają się co tydzień. Każde spotkanie rozpoczynają modlitwą na różańcu w intencji swoich rodzin, dzieci poczętych, misjonarzy, kapłanów i Ojca św. Dzieci poznają historię Rycerstwa Niepokalanej oraz jego założyciela – o. Maksymiliana Marii Kolbego. Zapoznają się również z życiorysami różnych świętych i błogosławionych z okresu ich dzieciństwa. Mali Rycerze Niepokalanej biorą udział w ważnych uroczystościach parafialnych, uczestniczą czynnie w procesjach eucharystycznych. Włączają się w Jasełka Bożonarodzeniowe i inne przedstawienia. W ten sposób sami kształtują swoją wiarę i pomagają w tym innym.