16 WRZEŚNIA 2017 R. – OGÓLNOPOLSKIE SPOTKANIE DZIECI W NIEPOKALANOWIE
Data dodania: 2017-09-17 21:18:10

16 września 2017 r. czterdziestoosobowa grupa dzieci, młodzieży i parafian z naszej wspólnoty udała się do Niepokalanowa na 1. Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej. Duchową opiekę nad pielgrzymką sprawował Ks. Kanonik Marian Fałek. Zwiedzaliśmy Niepokalanów pod przewodnictwem o. Piotra Sochy. Widzieliśmy kaplicę św. Maksymiliana oraz jego celę, Muzeum św. Maksymiliana oraz Muzeum Straży Pożarnej. Mieliśmy też możliwość przekroczenia progu drukarni oraz dowiedzieliśmy się nieco o „Radiu Niepokalanów”. Dzieci wpisały się do pamiątkowej „Rycerskiej Księgi Gości”. O godzinie 12:00 uczestniczyliśmy we mszy św. w Sanktuarium NMP Niepokalanej, Wszechpośredniczki Łask, której przewodniczył i homilię dla dzieci wygłosił o. Ignacy Kosmala.

Po mszy św. wzięliśmy udział w „Rycerskim Popołudniu”. Rozpoczęły je uroczyste fanfary i taniec dworski. Dzieci z naszej parafii aktywnie uczestniczyły we wszystkich przygotowanych dla nich atrakcjach. Był konkurs tańca, przejażdżki bryczką i kucykiem, dmuchane zjeżdżalnie, pokazy samochodów strażackich. Był też przygotowany „Szlak Małego Rycerza Niepokalanej”, w którym dzieci chętnie brały udział, odgadując różne zagadki związane z życiem św. Maksymiliana. Na końcu szlaku otrzymali tarczę MI, medalik Niepokalanej, dyplom i zostali pasowani na Rycerza Niepokalanej. Poprzez wspólne zabawy, dzieci dziękowały Panu Bogu za św. Maksymiliana Marię Kolbego i dzieło, które pozostawił – Rycerstwo Niepokalanej. Nie zabrakło też poczęstunku przygotowanego przez Ojców Franciszkanów. Były kiełbaski z grilla, bigos, wata cukrowa oraz tort urodzinowy z okazji 100-lecia Rycerstwa Niepokalanej. Na zakończenie odbył się koncert zespołu „Mały Chór Wielkich Serc”.

Mamy nadzieję, że pielgrzymka ta przyczyni się do wznowienia aktywnej działalności dziecięcego Rycerstwa Niepokalanej w naszej parafii.