23 WRZEŚNIA 2017 R. – PARAFIALNY FESTYN KU CZCI ŚW. STANISŁAWA KOSTKI
Data dodania: 2017-09-23 19:32:00

18 września obchodziliśmy w Kościele święto św. Stanisława Kostki, Patrona dzieci i młodzieży. Z tej okazji 23 września 2017 r. w naszej parafii odbył się festyn ku czci Świętego, w którym mimo deszczowej pogody licznie wzięły udział dzieci, młodzież, dorośli i duszpasterze z naszej wspólnoty parafialnej.

Spotkanie dzieci i młodzieży z okazji dnia ich Patrona odbywa się w naszej parafii każdego roku. Św. Stanisław był wzorem dla młodych pokoleń, stąd też festyn przyciąga szczególnie  najmłodszych. Spotkaliśmy się w dolnym kościele, gdzie zabawę poprowadził pan Paweł Krzywański, znany wśród młodych jako DJ „Dzidziuś”. Było wiele atrakcji: wspólne śpiewanie piosenek, zarówno tych nowoczesnych jak i religijnych, chodzenie na „szczudłach”, przeciąganie liny, wspólne skakanie na bardzo długiej skakance, warsztaty robienia breloczków z koralików. Było też można obserwować robienie różnych „cudowności” z podłużnych baloników.

Siostry Jezusa Miłosiernego - pracujące przy naszej parafii, przygotowały dla dzieci quiz biblijny, łowienie rybek ze stawu, malowanie buzi. Ministranci zorganizowali konkurs tenisa stołowego. Było można też zwiedzić Muzeum Misyjne oraz porozmawiać z o. Mariuszem Bartuzi ze Zgromadzenia Misjonarzy Afryki Ojców Białych, który przywiózł z dalekiej Afryki wiele ciekawych eksponatów. Dzieciaki chętnie oglądały niecodziennie spotykane wyroby. Aktywnie w festyn i opiekę nad najmłodszymi włączyli się wychowawcy z Przedszkola Miejskiego nr 206 z ul. Lermontowa 7 oraz inni nauczyciele ze szkół znajdujących się na terenie naszej parafii. Parafialna „Caritas” przygotowała też loterię fantową.

Po licznych grach i zabawach młodsi i starsi skosztowali tradycyjnej, polskiej zupy „zalewajki”, przygotowanej przez harcerzy i „Koło Misyjne” działające przy naszej parafii. Była też ciepła herbata i popcorn dla najmłodszych.

Dzieci czerpały ze spotkania wiele radości, nikt się nie nudził, a co za tym idzie, zarówno najmłodsi jak i ich rodzice integrowali się ze sobą i rozwijali się fizycznie i duchowo. Wszyscy uczestnicy za aktywny udział w zabawach otrzymali upominki ufundowane m.in. przez Telewizję Kablową LNET i Salę Zabaw dla Dzieci "KAJTEK" oraz innych życzliwych ludzi.