XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA (08 października 2017)
Data dodania: 2017-10-07 17:20:19

 1. Nabożeństwo różańcowe będzie dzisiaj o godz. 18:00. Nabożeństwo różańcowe w tygodniu jest codziennie po Mszy św. o godz. 18:00. Nabożeństwo dla dzieci od poniedziałku do soboty o godz. 17:00. Nabożeństwo różańcowe w soboty jest o godz. 17:00 w kaplicy św. Józefa.
 2. Modlitwa fatimska w piątek będzie w ramach nabożeństwa różańcowego o godz. 18:00.
 3. Trwa przygotowanie do bierzmowania. Zapraszamy młodzież z klas III gimnazjum i starszych, którzy jeszcze do bierzmowania nie przystąpili. W każdą niedzielę przygotowujący się uczestniczą we Mszy św. o godz. 9:00 i po Mszy św. jest spotkanie formacyjne.
 4. Wypominki to modlitwa Kościoła za naszych bliskich zmarłych. Czy pamiętam o modlitwie za zmarłych rodziców i krewnych? Wypominki roczne są w każdą niedzielę o godz. 11:30. W oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych będzie codziennie Msza św. za tych zmarłych za których najbliżsi zamówią wypominki. Przy wyjściu z kościoła można zamówić wypominki. Na wypominki przyjmujemy także codziennie w kancelarii. Przypominamy także o zamawianiu przynajmniej raz w roku mszy św. za bliskich zmarłych.
 5. Katecheza przygotowująca do zawarcia sakramentu małżeństwa jest w każdą sobotę o godz. 18:00. Wszyscy którzy planują zawarcie sakramentu małżeństwa w ciągu najbliższego roku a nie mają ukończonej katechezy powinni się zgłosić.
 6. Studentów zapraszamy do duszpasterstwa akademickiego. Inauguracja dzisiaj podczas mszy św. o godz. 19:00.
 7. W przyszłą niedzielę jest Dzień Papieski, przy wyjściu z kościoła po mszy św. będzie można złożyć ofiarę na „fundusz papieski” z którego fundowane są stypendia dla uczącej się młodzieży. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła młodzież ze szkolnych kół CARITAS rozprowadza kremówki.
 8. Pielgrzymkę do Lichenia organizujemy w sobotę 21 października. Zapisy przyjmujemy w kancelarii i w zakrystii.
 9. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej w Łasku będzie w sobotę 14 października. Zachęcam wszystkich należących do tej wspólnoty do włączenia się w to pielgrzymowanie.
 10. Klub Dobrej Rozmowy zaprasza na spotkanie z Panem Redaktorem Błażejem Torańskim na temat: Zakłamany świat cenzury (na przykładzie PRL-u)Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 9 października 2017 roku, o godz. 19.00 w dolnym kościele.
 11. Dzisiaj zbiórka makulatury przy naszym kościele. Hasłem akcji jest „Rodzina dla misji – misje dla rodziny”. Zbiórka będzie przeprowadzana w naszej parafii jak do tej pory w każdą drugą  niedzielę miesiąca i tylko w niedzielę. Pieniądze pozyskane przeznaczone będą na potrzeby Misji i Centrum Służby Rodzinie. Zamiast wyrzucać prosimy o przyniesienie makulatury.  
 12. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na misje.
 13. Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na potrzeby naszej świątyni. Wpłynęła bezimienna ofiara 100 zł. i Państwo Michalscy 100 zł. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 14. Prasę katolicką  i „Mały gość niedzielny” dla dzieci można kupić przy wyjściu z kościoła i miesięcznik „Różaniec” można kupić w kiosku na placu przy kościele.
 15. W minionym tygodniu zmarli nasi parafianie: Kazimierz Dałek, Stefan Mateja i Jadwiga Izydorczyk. Wieczny odpoczynek…