I NIEDZIELA ADWENTU rok B (3 grudnia 2017)
Data dodania: 2017-12-02 16:00:33

 1. „Adwent”, który dzisiaj rozpoczynamy jest okresem pobożnego i radosnego oczekiwania. „Duch, który umacnia miłość” taka jest myśl przewodnia nowego roku duszpasterskiego. Nabożeństwo adwentowe będzie dzisiaj o godz. 18:00.
 2. Roraty – czyli uroczysta Msza św. czuwania wraz z Matką Bożą o świcie, w naszym kościele są codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 6:30 – zachęcamy do licznego udziału. Dla dzieci przygotowane są obrazki.
 3. Trwa w naszej parafii nowenna do błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszko męczennika przed uroczystym wprowadzeniem relikwii do naszej świątyni w niedzielę 10 grudnia o godz. 12:00.
 4. Ks. arcybiskup Władysław Ziółek w naszym kościele udzieli kandydatury do diakonatu i będzie celebrował uroczystą mszę św. 10 grudnia o godz. 12:00.
 5. Rekolekcje adwentowe będą 08, 09, 10 grudnia. Będzie je prowadził ks. prof. H. Skorowski z Warszawy.
 6. Poświecenie medalików dla dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii będzie w piątek 08 grudnia o godz. 17:00.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najśw. Sakramentu od godz.15:00 do 21:00 w intencji rekolekcji adwentowych. Spowiedź od godz. 17:00. Msza św. w intencji Ojca św., biskupów, kapłanów, o powołania kapłańskie i „Radia Maryja” z udziałem ministrantów i ich rodziców będzie o godz.18:00. Zapraszamy do Modlitwy Koło Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego.
 8. Poświecone opłatki przynoszą do naszych domów upoważnieni przez ks. proboszcza łącznicy. Ofiary złożone na ręce łączników przeznaczamy na meble do kaplicy Wszystkich Świętych w naszej świątyni i na prace prowadzone przy kościele.
 9. Kartki i ozdoby świąteczne wykonane przez podopiecznych i wolontariuszy ze Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym i ich Rodzinom „MUMINKI” można kupić przy wyjściu z kościoła. Dochód zostanie przeznaczony na całoroczną pracę, a zwłaszcza na dofinansowanie turnusu rehabilitacyjnego dla podopiecznych stowarzyszenia. Za wszelką życzliwość składamy serdeczne Bóg zapłać!
 10. Świece wigilijnego dzieła pomocy dzieciom można zakupić przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym. Dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na dofinansowanie obiadów w szkołach dla dzieci z naszej parafii.
 11. Prasę katolicką można kupić przy wyjściu z kościoła i w kiosku na placu kościelnym. Jest do nabycia miesięcznik „Różaniec”.
 12. W tym tygodniu zmarli nasi parafianie: Adam Żonko, Maria Mioduszewska, Krystyna Sych i Grażyna Maciołek. Wieczny odpoczynek..